niedziela, 6 grudnia 2015

Strój św.Mikołaja:)Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i bajek w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez renifery.
Według różnych wersji mieszka wraz z grupą elfów w Laponii lub na biegunie północnym.
Obecny wizerunek – czerwony płaszcz i czapka – został spopularyzowany w 1930 roku przez koncern Coca-Cola, dzięki reklamie napoju stworzonej przez amerykańskiego artystę, Freda Mizena.– Legenda o reklamie Coca-Coli to wymysł, który tylko niszczy nam świąteczny nastrój i utwierdza w przekonaniu, że od komercji się nie uwolnimy. Czerwony, to kolor miłości, a  jego ciepła barwa rozgrzewa w chłodne dni. To kolor policzków na mrozie i żurawiny.          
Kochanej kobiecie daje się czerwone róże. Święty Mikołaj jest ubrany na czerwono nie tylko żeby odróżniać się od śniegu, ale także podgrzewa w ten sposób świąteczny klimat.             
A  etykietka Coca-Coli użyczyła sobie ten kolor od niego, nie na odwrót! :(

Opis stroju Świętego Mikołaja

Kurtka Świętego Mikołaja

Z czerwonego materiału wykończonego białym futerkiem. Zapinana pod samą szyję, na wielkie białe guziki.
Rękawy z wywiniętymi białymi mankietami.

Spodnie Świętego Mikołaja


Czerwone, z kieszeniami po bokach. W pasie spodnie są opięte na wystającym brzuchu (każdy prawdziwy Święty Mikołaj ma wystający brzuszek).

Włosy, broda i wąsy Świętego Mikołaja
Włosy, wąsy i broda muszą być długie i mieć śnieżno-biały kolor.

Czapka Świętego Mikołaja

Czerwona wykończona białym futerkiem. Na czubku biały futrzany pompon czasami z dzwoneczkiem.

Pas i buty Świętego Mikołaja

Pas powinien być szeroki ( czarny lub brązowy) z lśniącą klamrą w kolorze złota, buty wysokie z cholewami w kolorze czarnym.

Worek na prezenty

Worek zrobiony z naturalnego materiału – juty (Święty Mikołaj dba i chroni środowisko naturalne:), który wykończony jest sznurkiem do zabezpieczenia prezentów w środku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz