środa, 21 października 2015

Kleje charakteryzatorskieKleje stosowane w pracy charakteryzatorskiej:
Poruszam się w tej dziedzinie dość długo, aby pewne rzeczy wykonywać automatycznie i niestety czasami nie dostrzegam, że mogę sobie ułatwić pracę nowymi technologiami:)

Najbardziej popularne kleje to: Mastix lub Pros-Aide.
Pierwszy jest bardzo popularny i przystępny cenowo. Klei się na niego prawie wszystko, ale ma problem z silikonem. Dostępny jest w kilku pojemnościach. Jak większość rzeczy charakteryzatorskich, zmywa się go spirytusem lub „specjalnym zmywaczem”, który jest spirytusem;). Ma postać żółtawego płynu, który po wyschnięciu robi się przeźroczysty. Aktywuje się przez tapowanie. Nakłada się go pędzelkiem lub patyczkiem kosmetycznym. Cena ok 20-30 zł
Drugi to mega popularny w Stanach Zjednoczonych- klej do wszystkiego. Droższy i trudniej dostępny od Mastix’u. Klej pierwotnie powstał na potrzeby medycyny do klejenia protez po wojnie. Dlatego jest bardzo mocny i w przeciwieństwie do Mastixu klei WSZYSTKIE materiały. Ma postać białego płynu, który zasychając, robi się przezroczysty i klejący. W przeciwieństwie do Mastixu, nie trzeba go aktywować „tapowaniem”. Najlepiej nakładać go patyczkiem kosmetycznym. Cena od ok. 50-60 zł.
Oba te kleje doczekały się już swoich wzbogaconych wersji:
Mastix matt Ben Nye, to co różni go od zwykłego mastixu to matt po wyschnięciu. Klej nie błyszczy. Cecha niezbędna w telewizji i filmie.
PROS- Aide CREME- to zagęszczona wersja kleju PROS-Aide oraz PROS-Aide II-wysokozaawansowany klej do materiałów plastycznych
Poza tymi klejami są jeszcze: Silikony (do klejenia produktów z silikonu), Telesis 5 Silicone Adhesive, Telesis 5 Thinner,AdMed Liquid adhesive ,Hollister Medical Adhesive itd..
Kleje do rzęs:
Duo, Eyelash Adhesive (ok.20 złotych)
ARDELL - LashTite Individual EYELASH ADHESIVE (ok.30 zł)
Medyczny klej firmy Pointeye TM (ok.100 zł)
Kleje do protez zębowych:
Fittydent,Bonyplus, krem mocujący Protefix.

Jest ich jeszcze więcej, ale według mnie te są najlepsze. Jeśli znacie coś godnego polecenia, proszę o info.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz